Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 257 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Aloes od wieków w służbie człowieka

środa, 03 kwietnia 2013 9:44

Żel Aloe Vera był ceniony za swoje niebywałe oddziaływanie na cerę już w epoce Kleopatry. Obecnie odnajdziesz żel Aloe Vera w każdej rzeczy począwszy od wyrafinowanych kosmetyków aż po artykuły dla dzieci. Czy myślałeś czy Aloes rzeczywiście oddziaływuje na zdrowie Twej cery? Czy może wszyscy padliśmy ofiarą nieprawdopodobnego antycznego szwindlu? Badania naukowe ujawniają naturalne korzyści stosowania Aloe Vera w gojeniu się zranień i przeciwko starzeniu się skóry. W ciągu ostatnich kilku lat wiele doświadczeń było prowadzonych nad oddziaływaniem Aloe Vera na kondycję skóry, aplikowanym bezpośrednio na skórę oraz przyjmowanym doustnie. Wyciąg z Aloe Vera był stosowany do leczenia schorzeń skóry, ran oraz zmarszczek na twarzy. Efekty tych badań wskazują że zarówno konsumowanie jak i nakładanie go na skórę może nie tylko korzystnie wpłynąć na stan cery, a także zahamować proces jej starzenia się i zredukować zmarszczki. Aloe Vera podnosi ilość kolagenu. Kolagen, to białko którego zadaniem jest zachować skórę jędrną i bez zmarszczek. W miarę starzenia się, ustrój wytwarza coraz mniej kolagenu, czego rezultatem jest obwisłość skóry i zmarszczki. W dzisiejszych czasach są potwierdzenia na to że Aloe Vera potrafi pomóc Twojej skórze podnieść produkcję kolagenu. W pewnym doświadczeniu, Aloe Vera był zaaplikowany szczurom w celu obserwacji rezultatów gojenia się ran. Wyniki są takie: „Zaobserwowano, że Aloe Vera zwiększył ilość kolagenu oraz przyspieszył proces gojenia. Eksperymenty wykazały także że Aloe Vera miał w równej mierze pozytywny wpływ zaaplikowany na skórę, co przyjmowany doustnie. A więc osoby, co nie lubią pić żelu Aloe Vera mogą użyć galaretki Aloe Vera Gelly, aby uzyskać ten sam efekt. W roku 2012 koreańscy badacze postanowili sami sprawdzić czy aby na pewno sok Aloe Vera ma efekty odmładzające. Trzydziestu badanych, z których każdy miał ponad 45 lat, było poproszonych o zjedzenie takiej samej dawki Miąższu Aloe Vera codziennie przez 90 dni. Zmarszczki na ich twarzach były mierzone przed i po tym czasie. Po 90 dniach używania wyciągu z Aloe Vera u wszystkich badanych dało się zaobserwować zmniejszoną ilość zmarszczek oraz podniesiony poziom kolagenu. Zdaniem badaczy: ‘Żel Aloesowy w sposób znaczny zredukował zmarszczki i polepszył jędrność skóry. Wystąpiło także zintensyfikowanie produkcji kolagenu oraz ograniczenie występowania genu MMP-1, szkodliwego dla kolagenu.” Te doświadczenia wskazują, że nigdy nie jest za późno na dbanie o naszą skórę. Pamiętaj, że piękna, zdrowa skóra nie jest tylko dla naszej satysfakcji; Nasza skóra jest odzwierciedleniem zdrowia organizmu oraz pierwszą linią jego obrony przeciw chorobom.


Podziel się

Odżywianie z Forever cz.2

wtorek, 12 marca 2013 8:18

Osoby, którzy na przestrzeni przeszło dwudziestu dwóch lat mieli okazję zetknąć się z firmą Forever Living Products, znają to już doskonale: droga do estetycznej sylwetki prowadzi tylko i wyłącznie przez właściwe odżywianie! Wszystko, cokolwiek należy zawrzeć w tych słowach, jest w Kompleksowym Programie Odżywczym Forever.
Wszystkie części tego Programu dopasowane są tak, aby się nawzajem uzupełniać. Niektóre z nich zaprojektowane zostały głównie z myślą o uzupełnieniu istniejących niedostatków: mineralnych, witaminowych czy białkowych, inne oddziaływują pobudzająco i regulująco na niezbyt właściwe procesy przemiany materii, a jeszcze inne - dodają witalności i poprawiają samopoczucie. Reasumując Kompleksowy Program Odżywczy Forever dodaje nam siły, aby mocno trwać w postanowieniu: JUŻ NIGDY WIĘCEJ NADWAGI!
Jeżeli myślisz w tym roku dotrzymać wreszcie swoje noworoczne największe życzenie, spróbuj z FLP. Tym razem odniesiesz sukces! Kompleksowy Program Odżywczy Forever to nie nowa dieta-cud. To po prostu wsparty na solidnych fundamentach naukowych, zgodny z najnowszymi dokonaniami współczesnej dietetyki program PRAWIDŁOWEGO ŻYWIENIA, z jak najbardziej właściwą zawartością komponentów odżywczych.
Mogą z niego czerpać wszyscy - nie tylko ci, którzy śnią o pozbyciu się kilku kilogramów. Jednak prawdą jest, że to oni potrzebują go w najwyższym stopniu, bo ich problemy z wagą miały swoje źródło w nieodpowiednim, zbyt ubogim odżywczo pożywieniu! Nigdy nie jest za późno na właściwe odżywianie. Nigdy nie jest za późno na gruntowne zmiany w swoim stylu odżywiania.
Trzystopniowy Program Dla Pięknej Sylwetki
Praktycy odżywiania są zgodni: pozbywanie się niepotrzebnych kilogramów to nie spontaniczna, jednorazowa przygoda, po której będzie można powrócić do wcześniejszych fatalnych nawyków żywieniowych. Konsekwencją mocnej decyzji walki z nadwagą musi być ZMIANA STYLU ŻYCIA. To bardzo istotne!
Ten nasz nowy styl życia nie będzie sprowadzał się wyłącznie do stosowaniu różnych produktów zwanych suplementami diety ale będzie opierał się na trzech absolutnie nieodzownych elementów:
1. Niskokalorycznej, niskotłuszczowej diety
2. Zwiększenia aktywności fizycznej
3. Stymulacji przemiany materii
.1.
Przyjrzyj się temu, co jadłaś/jadłeś do tej pory (najlepiej przez kilka dni uczciwie notować w zeszycie każdy zjedzony kęs). Podlicz kalorie i nie umieraj z przerażenia, jeśli wyjdzie Ci nawet i 4000kcal dziennie. To właśnie stąd pochodzi Twoja nadwaga!
Skreśl z menu wszelkie słodkości, słodzone napoje, potrawy tłuste, smażone i mocno konserwowane. Spożywaj mniej pieczywa, klusek, ziemniaków i w ogóle potraw mącznych – zamiast tego jedz coraz więcej warzyw i niezbyt dużo owoców (też zawierają cukier!) PIJ DUŻO WODY!
Jeżeli zaliczasz się do osób wiecznie głodnych, spróbuj pewnego wybiegu - gdy nachodzi Cię nieodparta chęć przegryzienia czegoś, wypij najpierw pół szklanki wody. Być może to o nią właśnie rozchodziło się Twojemu organizmowi, a Ty mylisz sygnały pragnienia z oznakami głodu? Pij systematycznie miąższ z aloesu, optymalnie rano i wieczorem.
Dwa posiłki dziennie zastąp dawką odżywki Forever Lite Ultra. Masz do wyboru dwa wspaniałe smaki: waniliowy i czekoladowy!

Na koniec zachęcam do przeczytania drugiej części felietonu o higienie jamy ustnej z produktami Forever.


Podziel się

Odżywianie z Forever cz.1

wtorek, 26 lutego 2013 15:06

Odżywianie z Forever Products.

Ciekawe, ile osób na całym świecie, w momencie gdy zegary ogłaszały Nowy Rok w minionego Sylwestra, obiecało sobie: „W tym roku MUSZĘ zrzucić dziesięć kilo!", a przypomniawszy sobie po chwili, jak do tego czasu kończyły się tego gatunku przyrzeczenia, dodało pod nosem: „No, chociaż z pięć...".
Jeśli to Wy akurat byliście w gronie tych osób, mam dla Was pierwszą dobrą wieść: nie jesteście sami! Liczne badania na całym świecie wskazują, że nadwaga i otyłość stają się powoli udziałem większej części ludzkości. Niestety, problem ten dotyczy krajów, które chwalą się wysokim stopniem rozwoju, sporym PKB i stale poprawiającymi się warunkami bytu swoich mieszkańców.
Czyżbyśmy dotrwali czasów, gdy problemem staje się nadmiar, a nie niedostatek? Dawniej pośród plag, których ludzkość bała się najbardziej wskazywano na pierwszym miejscu „zarazę, głód, ogień i wojnę", a teraz? Wielu ludzi wygląda tak, jakby co wieczór wzdychali unosząc ręce ku niebu: „... i weź ode mnie, Panie, te góry pożywienia, które spotykam na każdym kroku, bo nie mogę się im oprzeć...".
Szkopuł w tym, że w jedzeniu, które tak kusi nas zewsząd wyglądem i smakiem, coraz mniej znaleźć można substancji, które rzeczywiście przydają się do czegoś naszemu organizmowi: substancji mineralnych, witamin oraz pełnowartościowego białka.
To, czym kochamy wypełniać nasze żołądki zawiera natomiast zbyt dużo cukrów, szkodliwych tłuszczów oraz różnych substancji chemicznych. No i oczywiście kalorii! Dochodzi więc do pozornego paradoksu: człowiek nie jest głodny, wręcz odwrotnie - nieraz bywa wręcz przejedzony, a jego organizm zaczyna coraz wyraźniej dawać oznaki niedożywienia. Niedożywienie takie - to z punktu widzenia przemiany materii daleko idące braki substancji kluczowych i do budowy tkanek i do właściwego funkcjonowania złożonych mechanizmów naszego ciała.
To braki elementarnych makro- i mikroelementów, takich jak wapń, magnez, cynk, mangan, żelazo, miedź i inne. W ślad za odmineralizowaniem następują awitaminozy i złe wchłanianie niektórych białek. Rozregulowaniu ulega przemiana materii, a nadwyżka kalorii ze pochłoniętego jedzenia coraz sprawniej przekazywany jest wprost do tkanki tłuszczowej.
W pewnym momencie właściciel tego wszystkiego stwierdza z przerażeniem, że... jest za gruby! Jasne jest to, co następuje: osoba taka zaczyna ograniczać jedzenie, żeby schudnąć (któż z nas tego nie zna?). Ograniczając pożywienie (ale nie zmieniając jego składu), dostarcza swojemu organizmowi jeszcze mniej pożytecznych składników niż do tej pory.
Przemiana materii rozregulowuje się więc jeszcze bardziej i gdy strasznie już wygłodniały odchudzający się powróci do swojego „normalnego" jedzenia, zwiększa kilkakrotnie produkcję tkanki tłuszczowej, tym razem również i „na zapas" na wypadek, gdyby właściciel znowu zaczął ni stąd ni zowąd morzyć się głodem. Proces ten zwane jest w świecie dietetyków efektem „jo-jo" i zdarza się jest chyba wszystkim, którzy kiedykolwiek choć raz nie zdołali dotrzymać danych sobie przyrzeczeń redukcji znienawidzonej nadwagi.

Jak dbać o higienę jamy ustnej z produktami FLP.


Podziel się

Coroczny walentynkowy problem

wtorek, 12 lutego 2013 12:34

W FLP nie mamy powszechnych walentynkowych zmartwień typu: co dla Niego? Podarunków bliskich męskiemu sercu mamy na szczęście dużo, a każdy z nich z pewnością nasyci potrzebę docenienia, tak bardzo istotną w życiu Panów. Z badań wynika, że najczęściej ofiarowywanym przez Panie na Walentynki produktem FLP, jest bezalkoholowa Aloesowa Emulsja po Goleniu - Gentleman's Pride. Może się jednak zdarzyć, że - mimo iż jest to prezent iście królewski - Wasz stały partner obdarowany nim i w tym roku westchnąłby cicho: "Jeszcze raz to samo!". Dla tych spośród Pań, które chciałyby pewnej odmiany, nie chcąc przy tym pozbawiać swego ukochanego pewności, że jest naj... naj... naj... pod każdym względem, zamieszczamy krótki przewodnik, w którym krótko scharakteryzowano obdarowywanych według najczęściej występujących rodzajów:


• Sportowiec
Cechy charakterystyczne: terminy randek ustala wtedy, gdy nie ma siłowni, jest dumny ze swoich mięśni i ochoczo słucha pochwał na ten temat, wciąż opowiada o swoich wyczynach sportowych, przy czym w kolejnych opowiadaniach góry rosną, rzeki stają się głębsze, temperatura spada, a niedźwiedzie i wilki mnożą się jak króliki.
Wskazane jako prezent: Forever Lite, Forever Garcinia Plus, Forever Gin-Chia, Miąższ Aloe Vera, Forever Nature-Min, Aloe First, Forever Kids.


• Narcyz
Cechy charakterystyczne: w mówieniu o sobie jest lepszy od wszystkich Twoich znajomych, na imprezy i wyjścia szykuje się dwa razy dłużej od Ciebie, wciąż pyta, czy mu do twarzy w tym kolorze, martwi się każdym pryszczem i przestaje wychodzić na ulicę, gdy odkrywa, że zaczyna łysieć.
Wskazane jako prezent: Aloesowa emulsja nawilżająca, Krem aloesowo-propolisowy, Miąższ Aloe Vera, Aloesowa emulsja do opalania, Szampon i Odżywka do włosów Aloe-Jojoba, Aloesowy żel do układania włosów, Odżywcza maseczka płatkowa Forever Fleur Fabrique wraz z Aloesowym Tonikiem Nawilżającym FDJ do kompletu, Forever Lite, Forever Garcinia Plus.


• Hipochondryk
Cechy charakterystyczne: umiera na każdy kolejny katar, ciągle zbiera wiadomości o nowych bakteriach i epidemiach zagrażających ludzkości zagładą, zimą nosi dwa szaliki, a w samochodzie trzyma zapasowe ciepłe skarpetki, wysiada z oburzeniem natychmiast, kiedy ktoś zakaszle koło niego w windzie, klamki w miejscach publicznych ujmuje przez rękaw płaszcza.
Wskazane jako prezent: karton Forever Absorbent-C i drugi - Forever Garlic-Thyme, Miąższ Aloe Vera z sokiem z żurawin, Forever Miód Pszczeli, Galaretka Aloe Vera, Aloe MSM Gel, Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca, Aloesowy Balsam do Ust.


• Przytulny misiek kanapowy
Cechy charakterystyczne: niczego nie wymaga od życia z wyjątkiem świętego spokoju i dobrze działającego telewizora, na urlop nie da się zaciągnąć nawet końmi, ponad wszystko boi się zmian i ryzyka, pytany o zdanie najczęściej odpowiada "nie wiem", wspaniale się komponuje z roślinami doniczkowymi.
Wskazane jako prezent: Forever Gin-Chia, kontener Mleczka Pszczelego, Forever Garcinia Plus, Forever Lycium Plus, Fields ot Greens - Pola Zieleni, Forever Kids,Herbatka z kwiatem aloesu, Galaretka Aloe vera na oczy zmęczone telewizorem, Aloesowa pasta do zębów.


Jeśli Wasz towarzysz nie da się zakwalifikować ściśle do któregoś z powyższych typów, to nie szkodzi - większość mężczyzn to rozmaite połączenia opisanych powyżej przypadków. A jeżeli po zapoznaniu się z tym podziałem całkiem straciłyście głowę, dajcie mu na Walentynki coś, co z pewnością przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie – Aloesową Emulsję po Goleniu.

P.S. Jeśli macie jakieś zwierzątka domowe, o nie też możecie zadbać na Walentynki. Polecam ten artykuł.


Podziel się

Osteoporoza Twó wróg

poniedziałek, 28 stycznia 2013 16:34

Niewesoła to prawda, ale egzystujemy w czasach, które nie sprzyjają zdrowym kościom. Już teraz naukowcy biją nawet na alarm - w populacji ludzkiej następuje stopniowa degeneracja kośćca, co może doprowadzić do tragicznych skutków. Jakich? Najzwyczajniej przyszłe pokolenia będą musiały stopniowo adaptować się do życia z ogromnie słabymi kośćmi, aż do ich finalnego zaniku włącznie! Interesujące, jak będziemy wtenczas wyglądać...
Aby nie pozostawić przyszłym pokoleniom tak nieszczęśliwego spadku, poczynania naprawcze należy podjąć od zaraz. Mamy minimum dwie grupy społeczne, które muszą bardzo gruntownie dbać, aby wapń i inne składniki nie „uciekały” im z kości. ponieważ to osłabia ich konstrukcję.

  1. Ludzie rosnący, czyli nastolatki. Młodzież obecnie rośnie prędziej niż np. było to dwa pokolenia wstecz. Nie jest to sytuacja naturalna. Śmiało można rzec, że nastolatki rosną teraz szybko i niestarannie. Bo jak może zbudować zdrowy kościec ktoś, kto w czasie kilku miesięcy potrafi wystrzelić w górę nawet o 15 cm, a w popularnym młodzieżowym pożywieniu wapnia jak na lekarstwo? W dodatku nasze nastoletnie pociechy mają fatalny zwyczaj picia dużych ilości słodzonych napojów gazowanych, mających w składzie związki fosforu, które dodatkowo "kradną" wapń z rosnących kości.
  2. Osoby dojrzałe które zbyt łatwo tracą masę kostną. U niektórych osób po czterdziestce masa kostna topnieje jak majątek hulaki w Monte Carlo. Wszelkie histeryczne odchudzanie, każdy okres przesadnego obciążenia stresem sprawia, że organizm bez żadnych obiekcji sięga do kości jak do spiżarni, gdzie tkwią gromadzone przez lata zasoby mineralne. Dawniej osteoporoza była chorobą osób starszych, w tej chwili pomiary densytometryczne wskazują, że kości jak pumeks mają już i trzydziestolatkowie! Problem pojawia się w okresie meno- lub andropauzy. Co z tego wynika - wszyscy widzą. Coraz więcej osób ze sztucznymi stawami biodrowymi, złamania, które nie chcą się zrastać, epidemia poważnych urazów szyjki kości udowej u coraz młodszych osób. Każdy dorosły człowiek ma wobec swoich kości twardy obowiązek: zatrzymać w nich każdą wbudowaną tam cząsteczkę wapnia i nie oddać jej za nic!

Spokojnie, bez paniki. Mamy niesamowity preparat do wbudowania lub zatrzymania wapnia kostnego - Forever Calcium firmy Forever Living Prducts! Ten preparat FLP jest bez wątpienia wynikiem najnowocześniejszej wiedzy o suplementacji kostnej. Jego bardzo ważne zalety to:

  • wapń w postaci organicznej. Naukowcom wiadomo już, że organizm ludzki wchłania sprawnie jedynie wapń "przyczepiony" chemicznie do cząsteczki organicznej. W przypadku preparatu FLP jest to reszta organicznego kwasu cytrynowego o potwierdzonej klinicznie wchłanialności;
  • dodatek magnezu, bez którego wapń nie zostanie wprowadzony do płynów ustrojowych a co za tym idzie - do kości. Wapń i magnez to dwaj "mineralni bracia" w naszych organizmach. Mały poziom magnezu u wielu ludzi sprawia, że standardowe preparaty wapniowe są zupełnie nieskuteczne. Dewiza nowoczesnej suplementacji kostnej brzmi: "Chcesz asymilować wapń? Zadbaj o magnez!".
  • nieduży, ale istotny dodatek kościotwórczej witaminy D3 (cholekalcyferolu). Jest to ważne szczególnie dla nas – żyjących w klimacie umiarkowanym, gdzie nie zawsze możemy liczyć na wytworzenie tej witaminy pod skórą w efekcie naświetlenia promieniami słonecznymi.

No cóż... można powiedzieć, że mamy dużo szczęścia. Nasz produkt Forever Calcium wręcz spadł nam z nieba w okresie, kiedy jest najbardziej potrzebny, i to każdemu z nas!

P.S. Jak kontrolować swoją wagę zimą? Polecam ten artykuł.


Podziel się

wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  6 965  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Blog poświęcony cudownej roślinie - Aloe Vera

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 6965

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl